26Brezen

Skvělá sezona 2018/2019 pro LEKI v alpském lyžování

Fantastická sezona pro LEKI v alpském lyžování.

8 z 12 možných křišťálových glóbů, 14 z 30 medailí z mistrovství světa.

Nejúspěšnější mezi ženami byla samozřejmě Mikaela Shiffrin – 17 vítězství ve světovém poháru, 4 křišťálové glóby, 3 medaile z mistrovství světa. Neskutečná sezona!

Mezi muži byl nejúspěšnější Dominik Paris se sedmi vítězstvími ve světovém poháru, malým křišťálovým glóbem v Super G a druhým místem v celkovém hodnocení sjezdu a zlatem z mistrovství světa v Super G.

Řada skvělých lyžařů také v sezoně 2018/2019 ukončila kariéru. Lindsey Vonn, Chiara Costazza, Frida Hansdotter, Felix Neureuther, Mattias Hargin, Werner Heel, Thomas Mermillod Blondin a Thomas Fanara. Díky za vše!

Huawei Y5 Black

5Brezen

Klaebo, Gruber a Riiber opanovali MS klasiků v Seefeldu

Na mistrovství světa v klasickém lyžování se LEKI tradičně dařilo.

Johannes Hosflot Klaebo, teprve dvaadvacetiletý norský fenomén, přivezl domů hned tři zlaté medaile ze sprintu, týmového sprintu a štafety.

Na poli severské kombinace se nejvíce radovali Jarl Magnus Riiber a Bernhard Gruber. Oba vybojovali po třech medailích.

Pro LEKI opět velmi vydařený šampionát.

21Únor

17 medailí pro LEKI z MS v alpském lyžování

Mistrovství světa v alpském lyžování 2019 je za námi a pro LEKI dopadlo opravdu úspěšně.

Z 33 rozdávaných medailí LEKI připadlo hned 17 (6x zlato, 6x stříbro, 5x bronz).

LEKI se tak stalo nejúspěšnějším výrobcem holí MS 2019.

25Leden

Makula vyhrála!!!

Biatlonistka Markéta Davidová a ambasadorka Leki vyhrála 24/1 2019 závod Světového poháru ve sprintu na 7,5 km v Anterselvě a slaví premiérový triumf v seriálu.

Díky bezchybné střelbě porazila o necelé dvě sekundy druhou Finku Kaisu Mäkäräinenovou, třetí byla o další dvě sekundy zpět Norka Marte Olsbuová Röiselandová.

Davidová vyběhla na trať s číslem pět a při obou střelbách si pohlídala všechny rány. V posledním okruhu jí docházely síly, přesto měla v cíli jasně nejrychlejší čas. Po druhé střelbě se před ní dostala Němka Laura Dahlmeierová, která na trať vyrazila jako poslední. V dramatickém závěru ale sedminásobná mistryně světa vedení neudržela a nakonec dojela až čtvrtá.

Nejlepším výsledkem dvaadvacetileté Davidové bylo až dosud třetí místo z prosincového vytrvalostního závodu v Pokljuce. Dnešním triumfem napodobila české vítězky SP Jiřinu Pelcovou-Adamičkovou, Kateřinu Holubcovou, Gabrielu Koukalovou a Veroniku Vítkovou.