6Kveten

Mediální freestyle Dana Hanky

25/3/2013 Stylový sestřih freeskiingu plného skvělých triků v podání Dana Hanky se líbil i v zahraničních médiích. 2013-03-25 Freeski rider Dan Hanka se postaral o parádní podívanou. Z jeho tříhodinového dovádění na sněhu plného originálních triků vznikl parádní video edit pod taktovkou Martina Bernarda. Video, ze kterého stříká adrenalin, doslova obletělo svět a našlo svoje místo v mnoha médiích a na fanouškovských stránkách. Objevilo se také na jednom z největších freeski serverů newschoolers.com. Kromě parádního videa Speedin´ se Dan obejvil také v televizi Óčko v pořadu Mixxxér, kde vedle něj poslušně seděly celou dobu jeho dvě věrné přítelkyně, hole LEKI. Posledním Danovým mediálním úspěchem byla velká fotografie na titulní straně tištěného Deníku pro východočeský region, které vyšlo 26. února. Ta byla součástí článku týkajícího se akce O´Neill Soldiers, která se konala na přelomu února a března v Deštném v Orlických horách, a které se Dan zúčastnil. Tento týden se Dan přesouvá do Norska, kde ho čekají závody Bjerjan Invitational v Big Airu a Jib contestu. Třetí den závodění pak bude patřit akci s názvem Red Bull Home Run, kde se vedle Dana a dalších 200 registrovaných závodníků objeví třeba i Petter Northug. Ve zbývajích dvou dnech volna hodlá Dan vyrazit na svahy v doprovodu kamery. Máme se tedy opět na co těšit! Freeskier Dan Hanka diktuje s holemi LEKI.

6Kveten

Jirka Čech se poctivě připravuje na juniorské MS

22/3/2013 Jirka Čech zahájil měsíční přípravu před mistrovstvím světa juniorů, které se stejně jako loni pojede v italském Valmalencu. V rámci přípravy na mistrovství světa juniorů se Jirka vydal na víkendovou závodní přípravu ve dnech 2. – 3. března v německém Mittenwaldu, kde se sešla špička světového poháru. Závodníků bylo nakonec tolik, že se organizátoři rozhodli vytvořit kategorii juniorů. Tyto závody byly optimální generálkou před mistrovstvím světa juniorů. „Na závod jsem dojel, až poté co většina už na místě 2 dny trénovala, ale i tak jsem se do závodu zcela opřel a po devátém kvalifikačním čase jsem se dostal do rozjížděk. V této části závodu si více věřím a dokázal jsem se dopracovat až do finále a obsadil jsem 3. Místo. Druhý den se opět dařilo, ale bohužel po kontaktu ve čtvrtfinále mě hrana lyže katapultovala do sítí a bylo po závodě.“ seznámil nás s průběhem víkendového klání Jirka. Další závod se jel o víkendu 9. a 10. března ve Velkém Meziříčí, což byl i poslední závod na území ČR. Na místo dorazili všichni kluci z české skicrossové elity. Kromě Jirky Čecha mezi nimi nechyběli ani další členové Dropit týmu - Radim Palán, Tomáš Vrbický a Petr Koudela. Celá akce se nesla v duchu závěrečného střetnutí se před letní pauzou a každý chtěl naposledy zazářit a ideálně se i postavit na bednu. Počasí přálo a organizátoři vytvořili zajímavou trať. Bohužel se ze sobotních závodů nikdo z „dropiťáků“ neprobojoval do finále. Neděle ale spravila klukům chuť: Radim Palán se umístnil na 1. místě a Jirka Čech dojel jako třetí. Jirku, Radima a další jezdce z týmu Dropit podporuje značka LEKI.

6Kveten

Terka a Lukáš Vaculíkovi na Mistrovství světa v Norském Vossu

14/3/2013 Sourozenci Vaculíkovi se objevili na Mistrovství světa v akrobatickém lyžování v norském Vossu, které proběhlo o víkendu 8. - 10. března. Lukášovi, který přiznal, že po úrazu ještě není v dobré kondici, se bohužel nepodařilo postoupit z kvalifikace a musel se spokojit s 37. místem. O něco lépe na tom byla Terka, která skončila na 25. místě, z celkového počtu 42. závodnic.

6Kveten

Závod ve Finsku si Lukáš Bauer užíval

13/3/2013 Lukášova sezona letos byla vlivem zranění trochu slabší a svými výkony bohužel nedosahoval na vítězné pozice. Trochu demotivující neúspěchy se však konečně proměnily o víkendu 10. března v Lukášovu radost. Ve finském Lahti zajel v závodě Světového poháru krásné 4. místo. Dlouhou dobu se na 15 kilometrové trati dokonce držel i na vítězných pozicích. V závěru závodu ho ale zastihli Kazach Alexej Poltoranin a Nor Martin Johnsrud Sudby, kteří ho o možné vítězství nakonec připravili. I přes nepřízeň si však Lukáš si odnesl ze závodu dobrý pocit. "Dopadlo to výborně. Možná by někdo mohl trochu litovat toho čtvrtého místa, ale já jsem naprosto spokojený. Po mistrovství světa je to pro mě vzpruha", uvedl na svých stránkách Bauer. Lukáše Bauera čeká nyní přesun do norského Osla na další závod Světového poháru. Držíme mu palce! Lukáš Bauer jezdí s holemi LEKI. zdroj: lidovky.cz