19Prosinec

Gabriela Soukalová ovládla závod SP na Slovinsku

Gabriela Soukalová ovládla závod SP na Slovinsku. Česká biatlonistka hájící barvy LEKI, Gabriela Soukalová, dokázala po dvou letech obhájit vítězství na své oblíbené trati ve slovinské Pokljuce. Před dvěma lety na stejném místě teprve vstupovala mezi elitu, letos si na stejné trati doběhla již pro osmé vítěžství v zádovech světového poháru. Po nepříliš vydařeném startu sezóny, se jí zejména díky bezchybné střelbě podařilo získat ztracené sebevědomí, které bude v dalších závodech hodně potřebovat. Zvítěžit se jí podařilo i v nepřítomnosti šéftrenéra reprezentace a osobního trenéra v jedné osobě - Ondřeje Rybáře, který na dálku vzkázal: „Z mého pohledu jí zejména pomohly bezchybné stojky při stíhacím v závodě v Hochfilzenu. Tam si dokázala, že střílet umí a zklidnila se. Fyzicky je na tom dobře, natrénováno má.“ Na místě činu ho doplnil i trenér reprezentace žen Zdeněk Vítek: „Gábina už v předchozích závodech naznačovala, že postupně ztrácí nervozitu a opět se koncentruje na to, na co má. Podle mě je dnešním výsledkem zpátky mezi elitou. Je to dobře i z toho pohledu, že veškerý tlak nyní nebude jen na Veronice Vítkové.“ Sama Gábina je na této trati velmi spokojená, protože jak sama říká, trénuje tady s týmem několikrát do roka v různých venkovních podmínkách, což ji dává větší jistotu a pohodu do závodu. Dařilo se i dalším českým biatlonistkám. Všechny se totiž ukážou i v sobotním (20.12.) stíhacím závodě! Veronika Vítková obsadila 15. místo, osm bodů za 33. pozici vybojovala Eva Puskarčíková, Jitka Landová skončila 49. a Barbora Tomešová doběhla na 52. příčce.