1 ... 3 4 5 6 7 ... 27

16Únor

Medailové tažení pokračuje! Češky získali další zlato! Muži dojeli čtvrtí.

Úspěšné tažení české ženské biatlonové štafety v tomto ročníku SP pokračuje i dál. Tento víkend se jel další závod v Norském Holmenkollenu a češky ho suverénně ovládly. Holmenkollen Česká štafeta tak oslavila už třetí vítězství a zatím v každém závodě dosáhla na medailové umístění. Naší čtveřici ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostala na první místo čistou střelbou třetí jmenovaná, finišmanka Veronika Vítková sice třikrát minula, ale náskok už udržela. "Tohle se dá hodnotit jenom pozitivně. Holky měly jen pět dobíjení na celou štafetu, což je perfektní, a předvedly, že na to mají i běžecky. Super," uvedl trenér Vítek pro Českou televizi. "Byl jsem přesvědčený o tom, že to zvládnou," dodal. Muži zajeli nejlepší výsledek sezóny, ale přesto nebyli spokojení Na medailové umístění útočili i muži, kteří měli závod velmi dobře rozjetý. Michal Krčmář a Jaroslav Soukup na prvních dvou úsecích nemuseli ani jednou dobíjet a drželi se v čelní skupině. Bohužel velezkušenému borci Michalu Šlesingrovi se nepodařila střelba a po dvou trestných kolech předával až na osmé pozici. Finišman Moravec předvedl spolehlivý výkon, kterým se prezentoval už v sobotním sprintu, v němž dojel sedmý. Díky rychlému běhu a bezchybné střelbě vytáhl štafetu až na čtvrté místo, nicméně jeho odstup za třetím Rakouskem už byl velký.

10Únor

Navštívili jsme ISPO 2015

Ve dnech 5.-8.2. 2015 proběhl 75. Mezinárodní odborný veletrh sportovních potřeb v Mnichově - ISPO 2015. Veletrhu ISPO se letos účastnilo rekordních 2.400 vystavovatelů z 52 zemí, včetně 60-ti firem z České Republiky na ploše 180.000m2 a zástupci LEKI u toho nemohli chybět!

9Únor

Závody SP v biatlonu v NMNM vidělo přes 100 000 fanoušků

Letošní závody SP proběhly v Novém městě na Moravě za rekordní účasti přes 100 000 diváků. Dařilo se i našim závodníkům s podporou LEKI. Závody světového poháru v biatlonu se tento víkend přesunuly do České republiky a čeští závodníci potvrdili i před domácím publikem skvělou letošní formu. Na závody se v součtu všech tří dnů dostavilo přes 100 000 diváků a německé 65 tisícové návštěvy byly tak překonány už po druhém dni. Víc by jich snad areál ani nepojmul. „Je to možná neskromné, ale my to čekali. To, co sportovci vyvolali, nám nikomu hlava nebere. Že se jednou budou lidi rvát o lístky na biatlon, to byl nádherný sen. Je potřeba si to užít, protože přijdou horší chvíle, jednou možná budeme na biatlon zase lístky rozdávat,“ rozplýval se předseda organizačního výboru Jiří Hamza. Návštěvnost areálu během víkendu: Pátek 32 000, Sobota 33 000, Neděle 35 400 ~ 100 400 diváků Pátek - Smíšená štafeta brala stříbro (2x6 + 2x7,5 km) V pátek se na start postavila smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová (LEKI), Michal Šlesingr (LEKI) a Ondřej Moravec. Čtveřici se díky bezchybné střelbě dařilo držet medailové pozice a nakonec z toho bylo krásné druhé místo. Rychlejší byla pouze Norská štafeta. Sobota - Vítková si ke jmeninám nadělila bronz, Šlesingrovi bedna těsně utekla Na 7,5 km dlouhé trati si nejlépe vedla Veronika Vítková, která sice minula hned první ránu a propadla se na dvacáté místo, ale nakonec se ji podařilo potvrdit formu a vměstnat se na stupně vítězů za dvě němky. Další z českých závodnic Gabriela Soukalová (LEKI) skončila na děleném 20. místě, Eva Puskarčíková (LEKI) byla 23., Jitka Landová (LEKI) obsadila 44. příčku a Bára Tomešová doběhla na 48. místě. Michal Šlesingr (LEKI) si ve sprintu na 10 km dlouho hlídal čelo závodu a bezchybnou střelbou závod dokončil na skvělém pátém místě. „Ale na bednu bylo opravdu hodně blízko. Jsem přece jenom trochu naštvanej,“ povzdychl si nad pátou příčkou. Třetí skončil Jean Guillaume Beatrix, na čtvrté místo se vklínil vedoucí muž průběžné klasifikace Světového poháru Martin Fourcade, oba z Francie. „Ale celkově se to určitě povedlo. Jak na střelnici, tak na trati,“ komentoval po závodě Michal Šlesingr. Nedělní počasí si hrálo se všemi závodníky. Nejlépe dopadla Soukalová. Chvíli slunce, chvíli zamračeno, chvíli vánice a to pořád do kola. Jen vítr neustával. To byly podmínky pro nedělní stíhací závody mužů i žen. V ženském závodě si nejlépe vedla Gabriela Soukalová (LEKI), která před poslední střeleckou položkou dokonce vedla, ale nakonec se díky dvěma střelám vedle posunula na páté místo. Tentokrát nepřesně střílející Veronice Vítkové znemožnila postup startovní listinou vzhůru Franziska Hilldebrandová, jenž jí začala střílet do terče. Po odečtení sekund za zdržení obsadila rozhozená Vítková 11. místo. Mezi muži nestačil dobře zregenerovat Michal Šlesingr a z páté pozice se propadl na konečné 11. místo a Jaroslav Soukup dokonce po bezchybné střelbě zamířil únavou na trestné kolo. Nakonec dojel na 31. pozici.

27Leden

Biatlonistky udržely stupně vítězů, muži opět šestí

Česká dámská štafeta pokračuje v krasojízdě. Po dvou prvních místech se podařilo českému kvartetu vybojovat stříbrnou pozici. Nestačily pouze na německé závodnice. Pánská štafeta byla opět šestá. V nezvykle silných poryvech větru v italské Anterselvě jako jediné nemusely na trestné kolo a v sestavě Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a finišmanka Veronika Vítková skončily druhé. Z výhry se podruhé v sezóně radovaly Němky, třetí místo obsadilo kvarteto Ukrajiny. Landová finišmance Vítkové předávala na sedmé pozici s minutovou ztrátou za Ruskami, ale stále ve skupině bojující o medaile. Vítková potvrdila skvělou formu, celou skupinku předjela a do posledního kola vjížděla na druhém místě. Sice daleko za vedoucími Němkami, ale s pohodlným náskokem před zbytkem startovního pole. Ani ve čtvrtém závodě tedy české reprezentantky nechyběly na stupních vítězů a v celkovém hodnocení SP vedou před Německem a třetím Běloruskem. "Holky podaly skvělý kolektivní výkon. S prudkým větrem se každá poprala po svém. Nedá se na nic dělat, musíte si na střelnici chvíli počkat. Jako jediná dnes naše štafeta neběžela ani jedno trestné kolo," pochvaloval si trenér Zdeněk Vítek. "Teď už můžeme diváky jen pozvat na Světový pohár do Nového Města na Moravě," dodával s poukazem na domácí podnik od 6. do 8. února. Mužský závod dobře rozjel Krčmář a Šlesingr, využívající hole LEKI, přiblížil tým k bojům o stupně vítězů. Soukup na třetím úseku jel skoro celé jedno kolo na třetí pozici, ale ve stoje dvakrát chyboval a klesl na šesté místo. Dobíjet musel i finišman Moravec a do cíle dovezl štafetu na šestém místě s více než minutovým odstupem za vítěznými Nory. SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie): Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Německo (Hildebrandová, Preussová, Kummerová, Dahlmeierová) 1:18:47,7 (2+10) 2. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) -35,0 (0+15) 3. Ukrajina (Džymová, Burdygová, Abramovová, Valj Semerenková) -45,3 (3+14) 4. Rusko -57,2 (1+9) 5. Francie -1:03,1 (2+15) 6. Bělorusko -1:18,2 (3+13) Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. ČR 222 2. Německo 199 3. Bělorusko 194 Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Björndalen, T. Bö, J. Bö, Svendsen) 1:15:36,7 (0 trest. okruhů+5 dobíjení) 2. Německo (Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp) -16,4 (0+7) 3. Francie (S. Fourcade, Maillet, Desthieux, Beatrix) -42,0 (0+5) 4. Rakousko -49,8 (0+7) 5. Rusko -58,5 (0+6) 6. ČR (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -1:13,1 (0+8) Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Norsko 222 b. 2. Rusko 208 3. Francie 193 ...11. ČR 112