9Únor

Závody SP v biatlonu v NMNM vidělo přes 100 000 fanoušků

Letošní závody SP proběhly v Novém městě na Moravě za rekordní účasti přes 100 000 diváků. Dařilo se i našim závodníkům s podporou LEKI. Závody světového poháru v biatlonu se tento víkend přesunuly do České republiky a čeští závodníci potvrdili i před domácím publikem skvělou letošní formu. Na závody se v součtu všech tří dnů dostavilo přes 100 000 diváků a německé 65 tisícové návštěvy byly tak překonány už po druhém dni. Víc by jich snad areál ani nepojmul. „Je to možná neskromné, ale my to čekali. To, co sportovci vyvolali, nám nikomu hlava nebere. Že se jednou budou lidi rvát o lístky na biatlon, to byl nádherný sen. Je potřeba si to užít, protože přijdou horší chvíle, jednou možná budeme na biatlon zase lístky rozdávat,“ rozplýval se předseda organizačního výboru Jiří Hamza. Návštěvnost areálu během víkendu: Pátek 32 000, Sobota 33 000, Neděle 35 400 ~ 100 400 diváků Pátek - Smíšená štafeta brala stříbro (2x6 + 2x7,5 km) V pátek se na start postavila smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová (LEKI), Michal Šlesingr (LEKI) a Ondřej Moravec. Čtveřici se díky bezchybné střelbě dařilo držet medailové pozice a nakonec z toho bylo krásné druhé místo. Rychlejší byla pouze Norská štafeta. Sobota - Vítková si ke jmeninám nadělila bronz, Šlesingrovi bedna těsně utekla Na 7,5 km dlouhé trati si nejlépe vedla Veronika Vítková, která sice minula hned první ránu a propadla se na dvacáté místo, ale nakonec se ji podařilo potvrdit formu a vměstnat se na stupně vítězů za dvě němky. Další z českých závodnic Gabriela Soukalová (LEKI) skončila na děleném 20. místě, Eva Puskarčíková (LEKI) byla 23., Jitka Landová (LEKI) obsadila 44. příčku a Bára Tomešová doběhla na 48. místě. Michal Šlesingr (LEKI) si ve sprintu na 10 km dlouho hlídal čelo závodu a bezchybnou střelbou závod dokončil na skvělém pátém místě. „Ale na bednu bylo opravdu hodně blízko. Jsem přece jenom trochu naštvanej,“ povzdychl si nad pátou příčkou. Třetí skončil Jean Guillaume Beatrix, na čtvrté místo se vklínil vedoucí muž průběžné klasifikace Světového poháru Martin Fourcade, oba z Francie. „Ale celkově se to určitě povedlo. Jak na střelnici, tak na trati,“ komentoval po závodě Michal Šlesingr. Nedělní počasí si hrálo se všemi závodníky. Nejlépe dopadla Soukalová. Chvíli slunce, chvíli zamračeno, chvíli vánice a to pořád do kola. Jen vítr neustával. To byly podmínky pro nedělní stíhací závody mužů i žen. V ženském závodě si nejlépe vedla Gabriela Soukalová (LEKI), která před poslední střeleckou položkou dokonce vedla, ale nakonec se díky dvěma střelám vedle posunula na páté místo. Tentokrát nepřesně střílející Veronice Vítkové znemožnila postup startovní listinou vzhůru Franziska Hilldebrandová, jenž jí začala střílet do terče. Po odečtení sekund za zdržení obsadila rozhozená Vítková 11. místo. Mezi muži nestačil dobře zregenerovat Michal Šlesingr a z páté pozice se propadl na konečné 11. místo a Jaroslav Soukup dokonce po bezchybné střelbě zamířil únavou na trestné kolo. Nakonec dojel na 31. pozici.