1Zárí

Mistrovství republiky na kolečkových lyžích

O víkendu se na konalo MČR na kolečkových lyžích. V závěrečném drsném výjezdu na Ještěd si "Kästle tým" vedl skvěle :).

Ve 12 km výběhu mezi muži zvítězil Alexis Jeannerod , a mezi ženami vybojovala stříbrnou medaili skvělá Sandra Schützová.

Huawei Y5 Black

Z libereckého areálu Vesec, kde byly v pátek a sobotu na programu první dva závody mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích, se závodníci přesunuli do těsné blízkosti Ještědu.

Republikový šampionát tradičně uzavřel výjezd z Janova Dolu u Osečné až k vysílači. Dvanáct kilometrů prudkého stoupání nejlépe zvládl Francouz Alexis Jeannerod, titul mistra ČR obhájil Jan Šrail, jenž dojel celkově druhý.

Závěrečný závod mezinárodního mistrovství ČR ovládl favorizovaný francouzský běžec na lyžích specializující se na dálkové běhy Alexis Jeannerod, který projel cílem na Ještědu v čase 39:13.2. O 23 sekund později stanul na vrcholu i jeho kolega z laufařského týmu Lukáše Bauera Jan Šrail, který si tak dojel pro republikový titul. Třetí místo bral s odstupem minuty a čtyř sekund od vítěze Jonáš Bešťák.

„Alexis nastoupil hned od začátku, začalo se to trhat a já jsem byl jediný, kdo se k němu připojil. V průběhu závodu jsme spolupracovali a v úplném závěru měl více sil. Rozdělili jsme se až kilometr před koncem,“ popisoval Šrail. „Výjezd na Ještěd je pokaždé velmi náročný, v celém průběhu závodu je jediná rovinatější pasáž, která je někde v polovině. Ten závěr už opravdu hodně bolí,“ dodal.

Mezi ženami na Ještědu v uplynulých letech pevně kralovala Kateřina Smutná, která výjezd ovládla třikrát za sebou. Čtvrtý triumf ale tentokrát nepřidala a ze závodu v jeho průběhu odstoupila. Z vítězství se radovala Kateřina Razýmová, která dvanáctikilometrové stoupání zvládla v čase 45:51.6. Na skvělé stříbrné příčce do cíle dorazila "naše" Sandra Schützová, třetí místo obsadila Kateřina Janatová.

Sláva vítězům a čest poraženým :-) Výjezd na Ještěd není procházka "růžovou zahradou"...