6Kveten

Český paraski tým dovezl z Alpendorfu hned dvě medaile

20/2/2013 Český paraski tým o víkendu 11. – 13. ledna skvěle odstartoval závodní sezonu Evropského poháru v paraski, sportu kombinujícím parašutismus a lyžování. První závod Evropského poháru se jel v rakouském Alpendorfu. A tým - ve složení Milan Palo, Pavel Taršinský, Tomáš Ledník a Martin Gabla, si vyskákal parádní bronzové místo. Tým B ve složení Radek Šíma, Petr Chládek, Jiří Černý a Martin Kumžák vybojoval 5. místo. A Tým C ve složení Pavel Pígl, Michal Javůrek, Romana Procházková a Petr Chládek junior obsadil 7. místo v těžké konkurenci třinácti družstev. Z jednotlivců byl nejúspěšnější Petr Chládek junior, který si vyskákal skvělé 3. místo v kategorii juniorů. Příštím dějištěm závodů EP bude italské Ski Centrum Bardonecchia a slovinské Ski Centrum Kobla. Finále Evropského a Světového poháru se uskuteční v německém Unterammergau. Czech paraski tým používá hole a rukavice LEKI.