6Kveten

Jednička nočního lyžování Radim Palán

28/2/2013 Ve středočeském Monínci se jel noční závod. O tom, že je na startu potřeba se pořádně odpíchnout přesvědčil ostatní vítěz závodu Radim Palán z týmu Dropit riders. Letos už druhý ročník nočního lyžování s názvem Dark Snow Monínec se jel v pátek 22. února. Závod na kopci v lyžařském areálu Monínec jednoznačně ovládl Radim Palán z týmu Dropit. Ten se o samotném závodu dozvěděl pouhé 3 dny předem od kamaráda a nad účastí vzhledem ke své momentální zdravotní situaci trochu váhal. O tom, že zúčastnění se mu vyplatilo není pochyb. Kromě vítězství v závodě se mohl přesvědčit i o tom, že jeho koleno už pomali končí svoji stávku. „Nakonec z toho byl hezký závod a svižný sjezd na dobré trati s fajn lidma, které jsem ani netušil, že bych tam mohl potkat. Vítězství mě potěšilo, ale byla to jen taková malá třešnička na dortu. Příjemný páteční večer na sněhu. „ řekl k závodu Radim. Na start závodu se postavilo celkem 93 závodníků z řad žen i mužů. Na trati se jezdilo průměrnou rychlostí 70 km/h. Byla příjemně otevřená, s jedním malým skokem a čtyřmi zavřenými brankami na konci, které měli prověřit techniku závodníků. Z žen vyhrála Markéta Karlová, která za Radimem zaostávala 3,7 vteřiny. K pořádnému odpichu na startu používá Radim Palán hole značky LEKI.