6Kveten

Jirka Čech se poctivě připravuje na juniorské MS

22/3/2013 Jirka Čech zahájil měsíční přípravu před mistrovstvím světa juniorů, které se stejně jako loni pojede v italském Valmalencu. V rámci přípravy na mistrovství světa juniorů se Jirka vydal na víkendovou závodní přípravu ve dnech 2. – 3. března v německém Mittenwaldu, kde se sešla špička světového poháru. Závodníků bylo nakonec tolik, že se organizátoři rozhodli vytvořit kategorii juniorů. Tyto závody byly optimální generálkou před mistrovstvím světa juniorů. „Na závod jsem dojel, až poté co většina už na místě 2 dny trénovala, ale i tak jsem se do závodu zcela opřel a po devátém kvalifikačním čase jsem se dostal do rozjížděk. V této části závodu si více věřím a dokázal jsem se dopracovat až do finále a obsadil jsem 3. Místo. Druhý den se opět dařilo, ale bohužel po kontaktu ve čtvrtfinále mě hrana lyže katapultovala do sítí a bylo po závodě.“ seznámil nás s průběhem víkendového klání Jirka. Další závod se jel o víkendu 9. a 10. března ve Velkém Meziříčí, což byl i poslední závod na území ČR. Na místo dorazili všichni kluci z české skicrossové elity. Kromě Jirky Čecha mezi nimi nechyběli ani další členové Dropit týmu - Radim Palán, Tomáš Vrbický a Petr Koudela. Celá akce se nesla v duchu závěrečného střetnutí se před letní pauzou a každý chtěl naposledy zazářit a ideálně se i postavit na bednu. Počasí přálo a organizátoři vytvořili zajímavou trať. Bohužel se ze sobotních závodů nikdo z „dropiťáků“ neprobojoval do finále. Neděle ale spravila klukům chuť: Radim Palán se umístnil na 1. místě a Jirka Čech dojel jako třetí. Jirku, Radima a další jezdce z týmu Dropit podporuje značka LEKI.