6Kveten

Eva Vrabcová Nývltová ovládla letošní ročník Karlova běhu

25/3/2013 Před mistrovstvím republiky ukázala Eva Vrabcová Nývltová, že má skvělou formu. S dvojím prvenství v závodě se neztrácela ani ve společné kvalifikaci s muži. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová na letošním 42. ročníku Karlova běhu České spořitelny doslova zazářila. V závodě, který se konal o víkendu 16.-17.března 2013 v Abertamech v Krušných horách ovládla po oba dva dny ženskou kategorii. V sobotním závodě na 22 kilometrůvolnou technikou skončila Eva na 1.místě v ženské kategorii s časem 1:04:55, což znamenalo 6. místo ve společné kvalifikaci s muži. V nedělním závodě, který se jel 42 kilometrů klasicky, si pak Eva zopakovala prvenství mezi ženami z předchozího dne. Tentokráte s časem 2:11:01 a ve společné kvalifikaci s muži tentokrát obsadila 10. místo. Sama Eva byla s výsledkem velmi spokojená. „Bylo to pro mě příjemné zpestření. Ještě mám před sebou o nadcházejících dvou víkendech mistrovství republiky, ale letošní sezóna je pro mě zatím dost špatná, tak jsem si chtěla trochu zlepšit náladu. No a kde jinde, než tady. Trať byla perfektní, jelo se mi bezvadně a s klukama jsem na trati dobře spolupracovala,“ řekla Eva. Gratulujeme k úžasnému sportovnímu výkonu!