6Kveten

LEKI, Swans a Kästle na novinářském mistrovství ČR v obřím slalomu

16/4/2013 Do Harrachova se 28. března sjeli sportovní novináři, olympijští medailisté, sportovci a další osobnosti, aby změřili síly v tradičním závodě RWE KSN Cup, pořádaném Klubem sportovních novinářů. Ani tentokrát jsme na tomto zakončení zimní sezóny nechyběli. V závodní trati na červené sjezdovce č. II z Čertovy hory se v jeden okamžik proháněli stříbrní olympijští medailisté Vavřinec Hradilek a Ondřej Synek, skokani Jan Matura a Roman Koudelka, běžkař Martin Koukal, snowboardisté Michal Novotný s Evou Samkovou a další známé tváře včetně místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky. V hlavní novinářské kategorii díky absenci Jiřího Hölzla sešlo z očekávaného souboje velké lyžařské trojky Alföldi-Hölzl-Rejman. Tibor Alföldi (ČTK) tak měl o něco lehčí práci a zkušeně si za zády pohlídal druhého Jiřího Rejmana z České televize. Mezi hosty jasně dominoval Michal “Kokoška” Novotný, který suverénně zvítězil. Náš interní Kästle tým si nevedl vůbec špatně a naši jezdci obsadili celkově 5. a 8. místo. V pohodové atmosféře závodu se ale hrálo i o dílčí triumfy. Souboj Synek - Hradilek dopadl lépe pro prvně jmenovaného a před sjezdařským uměním Jana Matury se musel sklonit Roman Koudelka. Celá akce byla zakončena již legendární “diskuzí” o sportu, v rámci které si z tomboly odneslo několik šťastlivců špičkové sjezdové a běžecké hole Leki a několik brýlí Swans.