20Leden

Dvakrát bronz - to je završení úspěšného víkendu českých biatlonistů

Skvělý start do nového roku potvrdili čeští reprezentanti i tento víkend. V pátek se všechny členky dámské štafety vešly v individuálním závodě do 20. místa. V sobotu Michal Šlesingr dojel na 10. místě a v neděli přidal společně s Veronikou Vítkovou dvě bronzové medaile. V pátek se v německém Ruhpoldingu rozjel individuální ženský závod na 7,5km. Všechny členky české štafety, která ovládla poslední dva závody, do něj nastoupily s obrovskou chutí a podle toho to taky dopadlo. Všechny čtyři se vešly do první dvacítky. Nejlépe si vedla rozjetá Veronika Vítková, která sice musela kvůli chybné střelbě na tři trestné okruhy, ale díky nejrychlejšímu běhu skončila na skvělém 8. místě. Jitka Landová si po bezchybné střelbě připsala dosavadní nejlepší výsledek z individuálního závodu v kariéře - 10. místo. Gabriela Soukalová obsadila třinácté místo a kvarteto uzavřela na 18. pozici Eva Puskarčíková. V sobotním mužském sprintu se do první dvacítky dostali Michal Šlesingr a Ondřej Moravec. Šlesingr musel po ležecké chybě na jedno trestné kolo a dvanáctý běžecký čas mu v celkovém výsledku zajistil 10. místo. Ondřej Moravec měl skvělý třetí nejrychlejší čas v běhu, ale v leže minul dva z pěti terčů a to ho odsunulo na 13. pozici. Jaroslav Soukup se propadl po chybách při střelbě ve stoje až na 31. místo a Michal Krčmář dojel na 44 místě. Závod jasně ovládl Nor Johannes Bö, který střílel bezchybně a zároveň předvedl nejrychlejší běžecký čas. Nedělní závod s hromadným startem přinesl českým závodníkům dvě bronzové medaile. Mezi muži se dlouho v čele držela pětice bezchybných střelců mezi které patřil i náš Michal Šlesingr. Do cílové rovinky vjížděl Šlesingr na čtvrté pozici, ale měl dobrou stopu vpravo u hlediště. Naopak jeden z favoritů Svendsen se nechal zavřít vlevo a Björndalen už nestačil. O výhru si to tak rozdali český, německý a francouzský reprezentant. Výsledek určila až cílová fotografie, o Schemppově výhře rozhodla jeho nejrychleji vytrčená špička boty do cíle. Fillon-Maillet byl těsně druhý a Šlesingr o dalších pár milimetrů třetí. Ondřej Moravec dojel na 12. místě. Ani jeden ze tří závodníků na stupních vítězů neminul na střelnici jediný ze všech 20 terčů. "V posledním sjezdu jsem si je nechal o pár metrů poodjet, což bylo špatně," řekl devátý muž pořadí SP na tiskové konferenci. "Přesto mám za sebou jeden ze svých lepších závodů," dodal Šlesingr. Mezi ženami chybovaly shodně třikrát Vítková i Soukalová. Soukalová se celý závod držela stabilně na desátém místě a v cílové rovince se povedeným finišem dostala na deváté místo. Veronika Vítková byla při poslední střelbě bezchybná a to ji rázem posunulo do boje o přední příčky, z pátého místa zaútočila v posledním stoupání a skvělým finišem se posunula na bronzovou pozici! "Převládá radost, ale dnes už to bylo hodně náročné, protože jsem po třech trestných kolech musela hodně stahovat," řekla Vítková Radiožurnálu. Po čtvrté v této sezóně tak obsadila stupně vítězů a na čtvrté místo se posunula i v průběžném hodnocení SP. "Nevím, kde se to zastaví, ale únava je hodně velká. Budu doufat, že naberu co nejvíc sil do Anterselvy. Uvidíme, jak to tam bude vypadat," dodala na závěr. SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo): Muži - závod s hromadným startem (15 km): 1. Schempp (Něm.) 35:42,8 (0 trestných okruhů) 2. Fillon-Maillet (Fr.) 3. Šlesingr (ČR) oba stejný čas (oba 0) 12. Moravec (ČR) -26,7 (2) Průběžné pořadí SP (po 12 z 25 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 516 b. 2. Šipulin 471 3. Schempp 429 7. Moravec 367 9. Šlesingr 289 45. Soukup 54 55. Krčmář 32 57. Krupčík (všichni ČR) 28 Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km): 1. Domračevová (Běl.) 35:17,5 (3 trestné okruhy) 2. Preussová (Něm.) -16,5 (2) 3. Vítková (ČR) -22,9 (3), 9. Soukalová (ČR) -44,2 (3), 26. Landová (ČR) -2:29,4 (3) Průběžné pořadí SP (po 12 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 558 b. 2. Domračevová 500 3. Valj Semerenková 452 4. Vítková 427 10. Soukalová 318 35. Landová 105 39. Puskarčíková (ČR) 91